Ile kosztuje elewacja drewniana?

Budowa domu nie należy do najtańszych. Przeglądając niektóre kosztorysy, można przyprawić się o niezły ból głowy. Nie ma się co oszukiwać, jeżeli chcemy wybudować w miarę normalnej wielkości dom w pełni wykończony, musimy liczyć się z kosztami rzędu przynajmniej kilkuset tysięcy złotych. Znaczną część tej kwoty przeznaczyć będzie trzeba na elewację. Pomimo tego, że zwykło się uważać elewację za typowo dekoracyjny element domu, to jednak warto pamiętać, że składa się na nią również ocieplenie zewnętrze, które jest konieczne w zoptymalizowaniu kosztów utrzymania takiego domu. Coraz częściej w kwestii elewacji pojawiają się nowe rozwiązania, do których należą deski elewacyjne. Jak się okazuje pokrycie domu tego typu drewnianą elewacją, nie tylko nadaje mu oryginalnego wyglądu, ale jest również niezwykle korzystne pod względem ekonomicznym. Drewniana elewacja, na którą składają się deski elewacyjne, jest niezwykle sprawnym ociepleniem domu. Już samo drewno pozwala zachować ciepło wewnątrz budynku i izoluje wnętrze przed wpływem niskich temperatur, a przy dodatkowym zastosowaniu tradycyjnego ocieplenia w formie wełny szklanej czy styropianu, mamy naprawdę porządnie ocieplony dom, z dodatkowo zachowanym zdrowym mikroklimatem i odpowiednią wilgotnością powietrza. Jednak taka przyjemność nie należy do najtańszych.

Dużo więcej i jeszcze więcej

Niestety, jeżeli chcemy zdecydować się na elewację drewnianą i to w dodatku taką, która pokrywa sporą część domu, musimy liczyć się ze sporymi kosztami.

W najlepszym wypadku tergo typu elewacja, na którą składać się będą średniej jakości deski elewacyjne thermo-drewno.pl/oferta/elewacja, może wynieść nawet dwa razy więcej, a w przypadku zastosowania desek z gatunków egzotycznych cena może wzrosnąć do trzykrotności zwykłego tynku albo nawet jeszcze większej. Prawda jest taka, że na dzisiejsze warunki budowlane elewacje z drewna są raczej czymś luksusowym i nie każdy będzie mógł sobie na nią pozwolić. Z drugiej strony wprowadzenie tylko kilku drewnianych elementów w elewacji zewnętrznej nie będzie aż tak kosztowne, a może znacznie polepszyć ogólną prezentację budynku.