Korzystajmy z rozwoju świata!

Jestem zdania, że rozwój, z którego ludzie nie potrafią korzystać jest pozbawiony najmniejszego sensu. Mam nadzieję, że się Państwo ze mną zgadzacie. Myślę, że jest to temat, w którym można podać mnóstwo przykładów. Nie zamierzam jednak zasypywać Państwa przykładami, pojawi się tylko jeden przykład. Ten jeden przykład to aranżacja wnętrz mieszkania. Ludzie zapominają, że mieszkanie raz na jakiś czas powinno zostać odświeżone. Można powiedzieć, że to taki elementarz. Historia jednak pokazuje, że dla niektórych ten elementarz jest po prostu obcy. Poza tym, wręcz grzechem jest niekorzystanie z możliwości jakie mamy. Możliwości są niesamowite. W internecie można znaleźć programy służące do projektowania wnętrz. Na pewno część z Was zastanowiła się, ile takie programy kosztują. Nie jestem wstanie ręczyć za wszystkie programy, nie znam całego rynku. Zapewniam jednak, że można znaleźć program, który jest wolny od jakichkolwiek opłat. Jeszcze raz powtórzę, że nie korzystanie z takich możliwości jest po prostu grzechem. Wiem, że jestem może monotematyczny, ale trudno o jakiekolwiek określenia.

Patrzmy na innych

W tej części tekstu zachęcam, żebyśmy patrzyli na innych. Od razu jednak drobne wyjaśnienia. Po pierwsze, zachęcam do brania tylko i wyłącznie dobrego przykładu.

Po drugie, patrzenie na innych pasuje w wielu przypadkach (ktoś mógłby pomyśleć, że aranżacja wnętrz mieszkania to jedyna pasująca możliwość). Lepiej uczy się na cudzych błędach niż na swoich. Jest to prawda znana naprawdę od bardzo, ale to bardzo dawna. Wiele osób się do niej stosuje, ale na pewno nie wszyscy. Warto to zmienić. Ludzie bardzo często uważają, że coś się samo zmieni. Radzę zapamiętać, że nic samo się nie zmieni. Nie było i nie ma takiego wyjścia. Zdaje sobie sprawę, że cuda się zdarzają, ale cuda nie zdarzają się w każdym przypadku. Tutaj mamy właśnie do czynienia z przypadkiem, w którym na pewno się nie zdarzą. Wiem, że nie jestem wstanie zmusić Państwa do czegoś. Niemniej serdecznie zachęcam, żeby wziąć sobie ten tekst do serca.